Достапни линкови

logo-print

Достоинство собира потписи за референдум


Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов

Партијата Достоинство денеска започна со собирање потписи за референдум, откако барањето им го одобри Државната изборна комисија. На референдумот од партијата ќе бараат граѓаните да се изјаснат за територијалната организација, амнестија на Законот за автентично толкување, статусот на борците на ОНА и дали тие треба да се носители на високи функции во земјата. Собирањето на потписи започна во Скопје, а утре ќе продолжи во Кичево и Струга.
XS
SM
MD
LG