Достапни линкови

logo-print

Тројца војници на САД загинале во Авганистан


НАТО соопшти дека во експлозија на бомба поставена покрај пат во авганистанската покраина Кандахар загинале тројца американски војници. Локалните власти соопштија дека за време на нападот војниците биле во патрола во покраината. Неколку лица биле повредени во експлозијата.
Вчера тројца грузиски војници загинаа кога нивната база беше нападната од милитанти во покраината Хелманд.
XS
SM
MD
LG