Достапни линкови

logo-print

Русија бара наводниот агент на ЦИА да ја напушти земјата


Американската амбасада во Москва

Американската амбасада во Москва

Руските власти му наредиле на наводниот шпион на ЦИА да ја напуши земјата. Според нив, мажот идентификуван како Рајан Кристореф Фогл мора да се врати што побрзо во САД. Тие порачуваат дека таквите провокативни акти во духот на Втората Светска Војна нема да го промовираат зајакнувањето на довербата меѓу Москва и Вашингтон.
Фогл бил притворен во текот на ноќта, а потоа бил предаден на американската амбасада под обвинение дека се обидел да регрутира припадник на руската тајна служба да работи за ЦИА.
XS
SM
MD
LG