Достапни линкови

logo-print

Пријателите на Сирија ќе се сретнат во Јордан


Министрите за надворешни работи на „Пријателите на Сирија“

Министрите за надворешни работи на „Пријателите на Сирија“

Јорданските власти соопштија дека групата „Пријатели на Сирија“, која е против режимот на претседателот Башар ал Асад ќе се сретне во наредната недела во Аман за да ги кординира позициите пред евентуалното одржување на мировна конференција предложена од САД и Русија.
На средбата ќе учествуваат министрите за надворешни работи на САД, Египет, Обединетите Арапски Емирати, Турција, Британија, Франција, Германија и Италија.
XS
SM
MD
LG