Достапни линкови

logo-print

Сирија за заедничка истрага со Турција за нападите во Рејханли


Бомбашкиот напад во Рејханли

Бомбашкиот напад во Рејханли

Сириските власти денеска изразија подготвеност да започнат заедничка и транспарентна истрага со Анкара за бомбашките напади во турскиот град Рејханли. Сирискиот министер за информации Омран Ахед ал Зуби изјави дека не постојат пречки за откривање на вистината.
Претходно, турските власти соопштија дека имаат докази дека нападите во Рејханли биле организирани од режимот на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG