Достапни линкови

logo-print

Камерон во Бостон повика на борба против тероризмот


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон за време на посетата на американскиот град Бостон изјави дека демократијата треба да се бори против тероризмот и да се справи со ширењето на екстремистичката пропаганда.
Камерон од местото на бомбашкиот напад на бостонскиот маратон порача дека мора да се спротистават на фундаменталистите со цел да се спречи радикализацијата на младите муслимани. Во нападот на 15 април загинаа 3 лица, а повеќе од 260 беа повредени.
XS
SM
MD
LG