Достапни линкови

logo-print

Потврдена затворската казна за Љубе Бошкоски


Љубе Бошкоски

Љубе Бошкоски

Врховниот суд ја потврди казната од пет години затвор за Љубе Бошковски. Лидерот на Обединети за Македонија беше осуден за незаконско финансирање на партиската кампања за предвремените избори.
Бошковски најпрвин беше осуден од Кривичниот суд на седум години затвор, но по жалбата Апелациониот суд му ја намали казната за две години. Бошкоски се соочува со уште едно обвинение во случајот Ровер.
XS
SM
MD
LG