Достапни линкови

logo-print

Осуден синот на Насер Кељеменди


Насер Кељеменди

Насер Кељеменди

Косовскиот суд го осуди Елвис Кељменди, синот на балканскиот нарко бос Насер Кељменди на четири години затвор за обид за убиство. Кељменди беше уапсен од косовската полиција врз основа на црвена потерница, која ја објави Интерпол, но подоцна беше ослободен.
Потоа полицијата на ЕУЛЕКС повторно го уапси врз основа на истргата спроведена од екипа на обвинители на Еулекс и на Косово и врз основа на информации добиени од БиХ.
XS
SM
MD
LG