Достапни линкови

logo-print

Средба на Путин со Нетанјаху во Сочи


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин ги започна разговорите со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Сочи. Путин пред средбата изјави дека разговорите ќе бидат фокусирани на Сирија. Нетанјаху се очекува да изрази загриженост за планот на Москва да му продаде на режимот на претседателот Башар ал Асад антиракетни проектили.
XS
SM
MD
LG