Достапни линкови

logo-print

Конференција на Воениот комитет на НАТО во Брисел


Денеска во Брисел ќе се одржи конференција на Воениот комитет на НАТО. На настанот ќе присуствуваат началници на генералштабови на земјите членки на алијансата. Мисијата ИСАФ во Авганистан ќе биде во фокусот на средбата а ќе се разговара и за регионалната безбедност на блискиот исток. На настанот ќе присуствува и началникот на генералштабот на АРМ генерал мајор Горанчо Котески.
XS
SM
MD
LG