Достапни линкови

logo-print

САД најави бојкот на конференција на Обединетите нации поради Иран


илустрација

илустрација

Официјален Вашингтон најави бојкот на состаноците во рамки на Конференцијата за разоружување на Обединетите нации доколку Иран го превземе ротирачкото претседателство за организација на настанот овој месец. Портпаролот на мисијата на САД во Обединетите нации Ерин Пелтон изјави дека ако Иран ја води четиринеделната конференција, тоа би било спротивно на целите и задачите на самиот настан.
XS
SM
MD
LG