Достапни линкови

logo-print

Турски борбен авион се урна во близина на сиријската граница


Борбен авион се урнал во близина на сиријската граница со Турција, соопштија турските власти. Тимови за потрага пронашле делови од леталото во планински предел во провинцијата Османије, на 50 километри од сиријската граница. Се уште се трага по пилотот.
XS
SM
MD
LG