Достапни линкови

logo-print

Заврши потрагата по преживеани во урнатата зграда во Бангладеш


Заврши потрагата по преживеани во урнатините на осумкатна зграда во Бангладеш. Над 1.000 лица загинаа во уривањето на погонот на текстилната фабрика. Спасувачките екипи се повлекоа доцна вчеравечер по тринеделна работа. Последното тело беше пронајдено во неделата вечер.
XS
SM
MD
LG