Достапни линкови

logo-print

Самсунг успешно ја тестираше 5Г мрежата


Самсунг Електроникс соопшти дека успешно ја тестирале петата генерација на бежична технологија која е неколку стотици пати побрза од 4Г мрежата. Според соопштението, тестовите покажале дека фајл од еден гигабајт може да се пренесе за една секунда на одалечност од два километри.
Јужнокорејскиот гигант смета дека новата техологија ќе им овозможи на корисниците да даунлоудираат цел филм за една секунда. Според компанијата, новата техологија нема да биде достапна на пазарот до 2020 година.
XS
SM
MD
LG