Достапни линкови

logo-print

БиХ побара екстрадација на Кељеменди


Насер Кељеменди

Насер Кељеменди

Портпаролката на Еулекс Ирина Гудељевиќ изјави денеска дека примиле барање за екстрадација на Насер Кељменди во БиХ. Според неа, барањето за екстрадиција на Кељменди кој се товари за тешки кривични дела во БиХ, веднаш им било проследено на косовските власти. Таа порача дека Еулкес нема мандат да екстрадира ниту еден граѓанин на Косово.
XS
SM
MD
LG