Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху утре на средба со Путин


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху утре ќе оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин. Според Кремљ, на врвот на агендата на разговорите ќе биде конфликтот во Сирија.
Израелските власти се загрижени за планот на Москва да и продаде на сириската влада на претседателот Башар Ал Асад антиракетни батерии. Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека продажбата на оружјето може да предизвика дестабилизација на регионот.
XS
SM
MD
LG