Достапни линкови

logo-print

Ослободени четворица турски државјани во Авганистан


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека талибанците ослободиле четворица турски инжињери во Авганистан. Говорејќи на собир во Истанбул тој рече дека тие биле меѓу осумте турски државјани кои беа киднапирани, откако хеликоптерот во кој се превезуваа се урна во југоисточен Авганистан. Според него, благодарение на турската разузнавачка служба тие се безбедни.
XS
SM
MD
LG