Достапни линкови

logo-print

Рускиот патријарх одржа богослужба во Кина


Рускиот православен патријарх Кирил

Рускиот православен патријарх Кирил

Рускиот православен патријарх Кирил одржа богослужба во Пекинг за време на неговата прва посета на соседна Кина. Богослужбата беше одржана под силно обезбедување во шатор кај руската амбасада во земјата. Околу 300 лица присуствувале. Пред два дена Кирил се сретна со кинескиот претседател Кси Џинпинг.
XS
SM
MD
LG