Достапни линкови

logo-print

Сириската опозиција ги ослободи четворицата Филипинци


Набљудувачка кула на ОН во Висорамнината Голан

Набљудувачка кула на ОН во Висорамнината Голан

Филипинската влада соопшти дека четворицата државјани на земјата кои беа во заложништво на сириските опозициски сили на Голанската Висорамнина биле ослободени. Според нив, четворицата мировници на ОН кои го набљудувале прекинот на огнот меѓу Израел и Сирија биле префрлени во Израел. Тие беа киднапирани во минатата недела.
XS
SM
MD
LG