Достапни линкови

logo-print

Сирија негира вмешаност во нападите во Турција


Експлозија во Рејханли

Експлозија во Рејханли

Владата на сирискиот претседател Башар Ал Асад негираше било каква одговорност за нападите во турскиот град Рејханли на границата со Сирија. Сириското министерство за информации соопшти дека земјата не направила и нема никогаш да направи такво дело. Во бомбашките напади загинаа 43 лица, а 53 се потешко повредени и се хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG