Достапни линкови

logo-print

Пронајдена жива жена во урнатата зграда во Дака


Една жена била пронајдена жива во урантините на зградата во Дака, Бангладеж, по повеќе од две недели по несреќата. Таа веднаш била пренесена во болница. Досега од под урнатините беа извлечени телата на над 1000 настрадани и се претпоставуваше дека веќе нема шанси да се пронајде некој жив. Зградата се урна на 24-ти април, а вое неа имало неколку текстилни фабрики и илјадници работници.
XS
SM
MD
LG