Достапни линкови

logo-print

ММФ не планира реконструирање на грчкиот долг


Меѓународниот монетарен фонд засега не предвидува ново реструктуирање на грчкиот долг во официјалниот сектор, изјави портпаролот на фондот Џери Рајс. Рајс рече дека не може претстави дека ќе има натамошна дебата за реструктуирање на грчкиот долг, држен од официјалниот сектор. Тој додаде дека фондот е подготвен да ја разгледа следната транша од заемот на Грција на 31 мај.
XS
SM
MD
LG