Достапни линкови

logo-print

Директорот на бирото за јавна безбедност во пензија


Љупчо Тодоровски

Љупчо Тодоровски

Директорот на бирото за јавна безбедност Љупчо Тодоровски заминува во пензија. Тој информира дека најверојатно својата кариера ќе ја продолжи како професор на некои од фактултетите на катедра за криминалистика. Се уште не е потврдено кој ќе ја наследи неговата позиција.
XS
SM
MD
LG