Достапни линкови

logo-print

Киднапиран синот на поранешниот премиер на Пакистан


Јусуф Раза Џилани

Јусуф Раза Џилани

Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари го осуди киднапирањето на синот на поранешниот премиер Јусуф Раза Џилани. Вооружена група на лица го киднапирала Али Хаидер Џилани на изборен митинг за престојните избори во недела. Џилани се кандидираше за место во локалното собрание. Задари изјави дека изборната комисија треба да го спречи гласањето во тоа изборно место.
XS
SM
MD
LG