Достапни линкови

logo-print

Притвор од еден месец за Насер Кељменди


Насер Кељменди

Насер Кељменди

Основниот суд во Приштина му одреди еден месец притвор на Насер Кељменди, соопшти ЕУЛЕКС. Осомничениот беше уапсен пред два дена врз основа на налогот, кој го издаде обвинителот на ЕУЛЕКС.
Акцијата за негово апсење е изведена во координација меѓу домашните и обвинителите на Еулекс. Кељменди е под истрага за неколку кривични дела и за организиран криминал.
XS
SM
MD
LG