Достапни линкови

logo-print

Десетина загнати во пожар во фабрика во Бангладеш


Најмалку дестина луѓе загинале во пожарот што денеска избувна во една фабрика за текстил во Дака, главниот град на Бангладеш. До ова дојде само на две недели откако 900 луѓе загинаа во уривањето на една повеќекатница во која биле сместени текстилни работилници.
XS
SM
MD
LG