Достапни линкови

logo-print

Кери во посета на Италија


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во Италија на разговори за сириската граѓанска војна. Кери ќе се сретне со членови на новата италијанска влада, како и со претставници на Израел и Јордан. Кери во Рим пристигна од Москва каде разговараше за сирискиот конфликт со руските лидери.
XS
SM
MD
LG