Достапни линкови

logo-print

Израелскиот премиер Нетанјаху во посета на Пекинг


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за време на посетата на Кина

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за време на посетата на Кина

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху пристигна во Пекинг каде ќе разговара со кинеските лидери за трговијата и за мировниот процес на Блискиот Исток. Нетанјаху веќе се сретна со премиерот Ли Кечијанг со кого присуствуваше на потпишувањето договори за воздушна соработка, агрокултурно истражување, наука и технологија. Претходно Нетанјаху изјави дека неговата влада стои цврсто зад соработката со кинеските компании и истражувачи институти. Петдневната посета на Нетанјаху на Кина започна во понеделникот во Шангај.
XS
SM
MD
LG