Достапни линкови

logo-print

Српските радикали против бриселскиот договор


Српската радикална партија денеска до Уставниот суд поднесе барање за утврдување на уставноста на бриселскиот договор. Потпретседателот на партијата Немања Шаровиќ изјави дека Уставниот суд е единствениот државен орган кој мора да реагира. Според него, партијата ќе продолжи да се бори против српската влада и сите други кои на кој било начин го поддржуваат прифаќањето на Бриселскиот договор.
XS
SM
MD
LG