Достапни линкови

logo-print

Одблежан Денот на полицијата


Во Македонија денеска се одбележува 7 Мај - Денот на полицијата и безбедноста и Денот на баталјонот на воената полиција. На свеченоста што се одржа во МВР, делегација предводена од министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска положи цвеќе пред споменикот на загинатите припадници на полицијата, а беше построен и почесниот вод на македонската полиција.

XS
SM
MD
LG