Достапни линкови

logo-print

Џон Кери во прва посета на Москва


Американскиот државен секретар, Џон Кери денеска пристигна во прва посета на Москва. Се очекува тој да оствари средби со претседателот на Русија, Владимир Путин и со министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, а тема на разговорите да биде Сирија и соработката на полето на антитероризмот.
XS
SM
MD
LG