Достапни линкови

Расмусен-што побрзо да се спроведе договорот меѓу Србија и Косово


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен денеска изјави дека очекува што побрзо спроведување на бриселскиот договор меѓу Белград и Приштина. Според него, Алијансата ќе направи се што може да помогне. Расмусен изрече пофални зборови за српските и косовските лидери, потенцирајќи ја при тоа нивната решителност да дојдат до политичко решение.
XS
SM
MD
LG