Достапни линкови

logo-print

Неизвесно одржувањето на опозицискиот протест во Москва


Местото на несреќата на плоштадот Болотнаја

Местото на несреќата на плоштадот Болотнаја

Одржувањето на опозициските протести во Москва е неизвесно по несреќата на организаторот Максим Мелков. Полицијата соопшти дека 25 годишниот Мелков загинал кога звучник паднал врз него за време на подоготовките на протестот на плоштадот Болотнаја.
Според рускиот истражен комитет никакви активности не може да бидат одржани се додека не заврши истрагата за инцидентот. Кабинетот на московскиот градоначалник соопшти дека протестот ќе се одвива според планот.
XS
SM
MD
LG