Достапни линкови

logo-print

Владејачката партија води на изборите во Ерменија


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменската владејачка партија води на локалните избори со неочекувано големо мнозинство на освоени гласови. Централната изборна комисија соопшти дека досега биле пребројани речиси две третини од гласовите во 464 изборни единици, при што Републиканската партија на претседателот Серж Саркисјан освоила 58 проценти од гласовите. Просперитетната партија на Ерменија е на второто место со освоени 20 проценти од гласовите.
XS
SM
MD
LG