Достапни линкови

logo-print

Сиријски бунтовници урнале владин хеликоптер


Сиријски бунтовници погодиле воен хеликоптер на истокот на земјата при што загинале осум владини војнци. Ова го јави Сиријската опсерваторија за човекови права со седиште во Британија која објави и видео снимка преку интернет на која е прикажано како неколкумина вооружени луѓе стојат пред паднат хеликоптер.
XS
SM
MD
LG