Достапни линкови

logo-print

Пронајдени остатоци од авион во Русија


Руските власти соопштија дека пронашле остатоци од авион кој исчезнал во регионот Свердловск во јуни во минатата година. Федералната агенција за авионски транспорт соопшти дека остатоците биле пронајдени од ловци во мочуриште во шума одалечна осум километри од аеродромот Серов од каде полетал авионот. Авионот исчезнал од радарот набрзо по неовластеното полетување со 12 патници, меѓу кои и пилотот и локалниот шеф на полицијата.
XS
SM
MD
LG