Достапни линкови

logo-print

Пронајдени уште 50 тела под урнатините на зграда во Бангладеш


Властите во Бангладеш соопштија дека бројот на настрадани во уривањето на фабрика за текстил се искачил на 572 лица. Спасувачките екипи пронашле уште 22 тела под урнатините. Осумдесеткатницата се урна на 24 Април, при што беа поврдени повеќе од 2400 лица. Околу 3.000 работници биле на смена кога се случила катастрофата.
XS
SM
MD
LG