Достапни линкови

logo-print

Палестинскиот претседател во посета на Јапонија


Палестинскиот претседател Махмуд Абас

Палестинскиот претседател Махмуд Абас

Палестинскиот претседател Махмуд Абас пристигна во Пекинг каде ќе разговара со тамошните власти за мировниот процес на Блискиот Исток. Абас ќе се сретне со кинескиот претседател Кси Џинпинг. Неговата посета е еден ден пред посетата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Нетанјаху ќе се сретне со кинескиот премиер со кого ќе разговара за ситуацијата во Сирија и Иран.
XS
SM
MD
LG