Достапни линкови

logo-print

Вучиќ ќе го посети Косово на 12 мај


Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ

Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ

Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ најави дека на 12 мај ќе го посети Косово каде ќе разговара со претставниците на косовските Срби за спроведување на бриселскиот договор. Тој изјави дека неговата совест е чиста и дека го направил најдоброто што можел и се борел за интересите на неговиот народ. Вучиќ порача и дека ќе оди во Косово дури и ако го гаѓаат со домати, јајца и камења.
Тој при гостување во емисија на телевизијата Пинк најави дека пред неговата посета на Косово, на 7 мај во Белград повторно треба да пристигнат претставници на Србите од северниот дел на Косово на нови разговори со српските власти.
XS
SM
MD
LG