Достапни линкови

logo-print

Иран го осуди израелскиот напад во Сирија


Израелскиот напад во Дамаск

Израелскиот напад во Дамаск

Иранското министерство за надворешни работи го осуди израелскиот воздушен напад во Сирија и ги повика земјите од регионот да се спроистават на Тел Авив. Во соопштението, го обвинуваат Израел за агресија и го опишуваат нападот како искалкулиран обид за да креираат нестабилност во регионот.
Сириските национални медиуми претходно го обвинија Израел за ракетниот напад врз воениот истражувачи центар во Дамаск
XS
SM
MD
LG