Достапни линкови

logo-print

Груевски им го честиташе Велигден на сите граѓани


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска присуствуваше на утринската Свечена велигденска литургија што се одржа во црквата „Света Богородица – Каменско“ во Охрид, со која чиноначелствуваше митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј. Тој им посака многу среќа, здравје и успех на сите граѓани на Македонија, како од христијанска вероисповед, така и на сите останати, и порача Господ да им даде повеќе сила и мудрост за да можат да продолжат со успеси и со решавање на сите предизвици и да ги остварат своите лични цели.
Премиерот Груевски заедно со сопругата денеска е предвидено да ги посети и црквата „Свети Ѓорѓија“ во Струга, а утре ќе престојува во Вевчани каде ќе биде поставен камен-темелник на нова црква.
XS
SM
MD
LG