Достапни линкови

Груевски им го честиташе Велигден на сите граѓани


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска присуствуваше на утринската Свечена велигденска литургија што се одржа во црквата „Света Богородица – Каменско“ во Охрид, со која чиноначелствуваше митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј. Тој им посака многу среќа, здравје и успех на сите граѓани на Македонија, како од христијанска вероисповед, така и на сите останати, и порача Господ да им даде повеќе сила и мудрост за да можат да продолжат со успеси и со решавање на сите предизвици и да ги остварат своите лични цели.
Премиерот Груевски заедно со сопругата денеска е предвидено да ги посети и црквата „Свети Ѓорѓија“ во Струга, а утре ќе престојува во Вевчани каде ќе биде поставен камен-темелник на нова црква.
XS
SM
MD
LG