Достапни линкови

logo-print

Сирија го обвинува Израел за напад во Дамаск


Експлозијата во истражувачкиот центар во Дамаск

Експлозијата во истражувачкиот центар во Дамаск

Сириските национални медиуми го обвинија Израел за ракетниот напад врз воениот истражувачки центар во Дамаск. Се уште нема информации за повредени во експлозијата. Израел одби да го коментира извештајот.
Истражувачкиот центар беше нападнат од Израел во јануари. Експлозијата се случи еден ден по потврдата на властите дека Израел извршил воздушен напад врз пратка на ракети наменети за милитантната група Хизболах.
XS
SM
MD
LG