Достапни линкови

logo-print

Петмина војници на НАТО загинаа во Авганистан


Петмина припадници на НАТО силите загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат во југот на Авганистан, соопштија од мисијата ИСАФ. За сега не е јасно каде точно се случил инцидентот. Претходно неделава, тројца британски војници загинаа во експлозија во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG