Достапни линкови

logo-print

Асад го посети државниот сиријски универзитет


Сиријските државни медиуми јавија дека претседателот Башар Ал Асад денеска го посетил државниот универзитет во Дамаск. Станува збор за втор јавен настап на шефот на државата во период од една недела. Медиумите јавуваат дека Асад присуствувал на свечена церемонија за поставување на нов споменик. Претседателот ретко се појавуваше во јавноста а на неговиот “Фејсбук” профил има фотографија од настанот, каде Асад се појавил опкружен со телохранители и негови подржувачи.
XS
SM
MD
LG