Достапни линкови

logo-print

Израел го потврди бомбардирањето во Сирија


Израелските власти потврдија дека нивни борбени авиони извршиле воздушен напад во Сирија. Мета на бомбардирањето била пратка од ракети на пат кон Либан. Не станува збор за хемиско оружје, но ракетите во пратката биле наменети за терористички групи.
XS
SM
MD
LG