Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на настрадани во Бангладеш


Властите во Бангладеш соопштија дека бројот на настрадани во уривањето на фабрика за текстил се искачил на 540 лица, додека спасувачките екипи трагаат по уште 50 лица кои веројатно се под урнатините. Осумдесеткатницата се урна на 24 Април. Околу 3.000 работници биле на смена кога се случила катастрофата.
XS
SM
MD
LG