Достапни линкови

logo-print

Штефан Филе во Азербејџан


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска во Баку изјави дека Азербејџан мора да продолжи да ги остварува заложбите за демократија и почитување на човековите права. Тој изрази надеж дека претседателските избори во таа земја во октомври годинава ќе бидат фер и во согласност со стандардите на Европската унија. Филе во Баку имаше средби со претседателот Илхам Алиев и со лидерот на опозицијата Иса Камбар.
XS
SM
MD
LG