Достапни линкови

logo-print

Обама назначи двајца пријатели во економскиот тим


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама избра двајца долгогодишни пријатели да бидат дел од неговиот економски тим. Обама ги објави номинациите кои мора да бидат одобрени од Сенатот во Вашингтон во четврток.
Тој ја избра Пени Прицкер, наследничката на хотелите Хајат за претседател на оделот за трговија. Додека неговиот поранешен колега на правниот факултет Мајкл Форман е следниот американски преставник за трговија.
XS
SM
MD
LG