Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху поддржува референдум за Палестина


Израелскит премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскит премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскитот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска без разлика каков мировен договор ќе се постигне со Палестина, тој треба да биде одобрен од народот на референдум. Тој го даде коментарот за време на разговорите со швајцарскиот министер за надворешни работи во Ерусалим.
Пред неколку дена и коалиционите партнери на Нетанјаху изразија поддршка за евентуалното спроведување на референдум. Преговорите меѓу Израел и Палестина се блокирани од 2010 година.
XS
SM
MD
LG