Достапни линкови

logo-print

Азербеџан со протест за апсењето на нивни државјани во Иран


Азербеџанските власти побараа објаснување за апсењето на двајца нивни државјани во Иран. Министерството за надворешни работи во конзулатот во иранскиот град Табриз испрaти протесна нота.
Азербеџанскиот научник Халида Халид и нејзиниот асистен биле уапсени на 30 април заедно со четворица ирански активисти со азербеџанско потекло.
XS
SM
MD
LG